Filmowy Klub Nauczyciela

W środę, 26 kwietnia 2023 roku o godz. 18. w Sali Kinowej Zespołu Szkół Budowlanych w Radomiu przy ul. Kościuszki 7 zainaugurowany został Filmowy Klub Nauczyciela. Zgromadzeni obejrzeli „Stracone złudzenia” w reżyserii Xaviera Gianolli, które Francuska Akademia Sztuki i Techniki Filmowej uznała za najlepszy film w 2022 roku.

Po seansie wielu widzów zostało w sali, by porozmawiać o adaptacji dzieła Balzaca, o roli kostiumów zarówno w filmie jaki w życiu, a także o współczesnej edukacji. Gościem specjalnym była pani Małgorzata Potocka, dyrektorka radomskiego Teatru Powszechnego, znana aktorka i reżyserka.

Film „Stracone złudzenia” jest rekomendowany przez Zespół Edukatorów Filmowych dla uczniów szkół ponadpodstawowych – przeczytaj opis na stronie ZEF.

Film „Stracone złudzenia” może być pretekstem do dyskusji z uczniami na kilka tematów, między innymi o mediach, manipulacji, propagandzie – zobacz propozycję scenariusza lekcji pt. „W świecie prawdy i pozorów” z wykorzystaniem filmu dokumentalnego pt. „Ćwiczenia warsztatowe” w reżyserii Marcela Łozińskiego

Zapraszamy na kolejne seanse, dyskusje, rozmowy z gośćmi, dzielenie się inspiracjami. W maju zobaczymy „Baby broker” (reż. Hirokazu Koreeda, Korea Południowa, 2022), a w czerwcu”W trójkącie” (reż. Ruben Östlund, Szwecja, Wielka Brytania, Francja, Niemcy, 2022).

Swój udział można zgłaszać za pośrednictwem formularza udostępnianego na tydzień przed seansem na stronie MSCDN Wydział w Radomiu. Terminy i szczegóły spotkań – wkrótce.

Organizatorzy: MSCDN Wydział w Radomiu, ZSB w Radomiu, FilmowyRadom