30 maja 2018 r. Filmowa Gra Miejska w Radomiu!

W Radomiu Filmowa Gra Miejska odbyła się w środę, 30 maja 2018 r. Pięć drużyn spotkało się w Zespole Szkół Budowlanych, wysłuchało instrukcji i ruszyło w trasę. Musieli odnaleźć ukryte punkty, które znajdowały się w: Technikum TEB Edukacja przy ul. Słowackiego, Bibliotece Miejskiej przy ul. Piłsudskiego, Kinie Helios przy ul. Poniatowskiego i Budowlance przy ul. Kościuszki.

galeria zdjęć

W każdym z tych miejsc czekały na uczestników zadania związane z różnymi gatunkami filmowymi. Młodzież odkrywała tajniki filmu dokumentalnego, poznawała bohaterów filmów wojennych, lektur i science-fiction. Można było sprawdzić się za kamerą w roli dokumentalisty, uzupełnić wiedzę na temat różnych dzieł filmowych, odegrać sceny z klasyki polskiej literatury, przygotować plakaty.

Zadaniem graczy było zebranie kodów. Ich rozszyfrowanie pozwoliło na podanie ukrytych dat. Każda z nich wiązała się z wydarzeniem filmowym, które należało przedstawić. Poprawnie podane rozwiązania zostały przekazane bohaterowi zabawy – uczniowi, który marzył o dostaniu się na studia filmowe. Dzięki graczom zyskał szansę pomyślnego zdania egzaminów przed komisją.
Podczas finału uczniowie świetnie wykonali zadanie dodatkowe. W zespołach, z dostępnych materiałów, zbudowali mosty i zaprezentowali innym grupom.

Drużyny otrzymały nagrody – książki związane z produkcją filmową, dziennikarstwem oraz filmy. 
W zabawie wzięli udział uczniowie z następujących szkół:
Zespół Szkół Ekonomicznych w Radomiu, ul. Wernera 22
PSP nr 30 im. Królowej Jadwigi w Radomiu, ul. Piastowska 17,
VII Liceum Ogólnokształcące im. K.K. Baczyńskiego w Radomiu, ul. Warszawska 12, 
IV Liceum Ogólnokształcące im. dra T. Chałubińskiego w Radomiu, ul. Mariacka 25,
II Liceum Ogólnokształcące im. M. Konopnickiej w Radomiu, ul. Kusocińskiego 8.

Organizatorami tegorocznej Filmowej Gry Miejskiej w Radomiu byli uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych, Liceum Feniks i Technikum TEB Edukacja.
Wydarzenie zrealizowane zostało w ramach projektu „Filmoteka Szkolna. Akcja!” we współpracy z Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym, przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Zobaczcie gry z poprzednich lat:
Filmowa Gra Miejska w Radomiu '2017
Filmowa Gra Miejska w Radomiu '2015
Filmowa Gra Miejska w Radomiu '2014
Filmowa Gra Miejska w Radomiu '2013