Ćwiczenia warsztatowe…

W I Społecznym Liceum Ogólnokształcącym STO w Radomiu przy ul. Sandomierskiej 20 uczniowie klasy maturalnej zapoznali się z różnymi elementami języka filmowego. 

Ćwiczenia, które wykonywali podczas warsztatów, pozwoliły zrozumieć, po co wykorzystuje się różnorodne ujęcia, jakie rodzaje planów można odróżnić w filmie, na czym polega montaż i czemu może służyć.

Uczniowie mieli okazję uzupełnić swoją wiedzę na temat polskich dróg do Oscarów i bliżej poznać twórczość Marcela Łozińskiego. Właśnie jego film był głównym punktem warsztatów, których tytuł brzmiał: „Ćwiczenia warsztatowe”. Odpowiedzialność twórcy, montaż a manipulacja, język filmu.

Podczas spotkania uczniowie rozmawiali również o tym, jak na przestrzeni lat zmienia się postrzeganie młodych i starych ludzi, jak wzajemnie na siebie wpływają różne pokolenia oraz do czego może prowadzić świadoma manipulacja i brak zrozumienia.

Okazało się także, że kilku uczniów wiąże swoją przyszłość z filmem, wybierając się po maturze na reżyserię. Życzymy powodzenia!

9 października 2017 r.