„Jedno zdjęcie to mało”. Tworzymy film animowany

Filmy animowane „Życie” oraz „Ciemność” i projekt „Sens” powstały podczas warsztatów animacji poklatkowej, które odbyły się w III Liceum Ogólnokształcącym im. Unii Lubelskiej w Lublinie. Wydarzenie zorganizowane zostało już po raz trzeci w ramach Filmowego Tygodnia z Unia Film Festival.

Uczestniczyli w nich uczniowie sześciu szkół z Lublina, Zamościa i Świdnika. Za pomocą aplikacji i aparatów fotograficznych tworzyli bardzo kreatywne filmy animowane.

Zobacz film animowany pt. „Życie”

Zobacz film animowany pt. „Ciemność” 

Po projekcji uczniowskich animacji odbyło się spotkanie z nauczycielami. Dyskutowano o roli filmu w pracy wychowawczej. Pedagodzy poznali wiele wartościowych tytułów z pakietu Filmoteki Szkolnej i Filmowych Lekcji Wychowawczych. Mieli też okazję wejść w role podczas zaproponowanych przez prowadzącego ćwiczeń praktycznych.

Zajęcia w Lublinie zorganizował p. Wojciech Jastrzębski, a prowadził lider Filmoteki Szkolnej Jarek Basaj. 

Warsztaty odbyły się w ramach ogólnopolskiego programu edukacji filmowej Filmoteka Szkolna we współpracy z Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Unia Film Festival.