W świecie mojej babci…

W I Liceum Ogólnokształcącym CN-B Feniks w Radomiu przy ul. Kościuszki 7 odbyły się warsztaty w, których gospodarzami byli uczniowie pierwszej klasy mundurowej.

Uczestnicy wzięli udział w warsztatach pt.: „W świecie mojej babci”. O współodczuwaniu – w jaki sposób empatia wpływa na relacje. z wykorzystaniem filmu „Dom starych kobiet”, reż. Jan Łomnicki, dostępnego w pakiecie Filmoteka Szkolna oraz „Dotty”, reż. Brett O’Gorman i Mick Andrews, jednego z tytułów Filmowych Lekcji Wychowawczych. 

Zajęcia pozwoliły poszerzyć umiejętności analizy i interpretacji filmów oraz świadomość, że doskonalenie zdolności empatycznych jest konieczne. 
Uczestnicy mieli okazję wejść w role różnych osób, następnie dzielili się wrażeniami. Przekonali się, że w zależności od punktów widzenia sytuacje, myśli i uczucia ludzi są inne.

Podczas dyskusji formułowali wnioski dotyczące między innymi odpowiedzi na pytania: „W jaki sposób empatia ułatwia kontakty z innymi ludźmi?”, „Dlaczego należy ją rozwijać?”

Analiza i interpretacja filmów „Dom starych kobiet” i „Dotty” pozwoliły zwrócić uwagę na rolę dźwięku i zdjęć oraz lepiej zrozumieć motywy kierujące czyimś zachowaniem.

23 października 2017 r.