Kręcimy film na Festiwal

Uczniowie z sześciu radomskich szkół wzięli udział w warsztatach filmowych pt.: „Kręcimy film na Festiwal”, które odbyły się w Sali Konferencyjnej Zespołu Szkół Budowlanych w Radomiu przy ul. Kościuszki 7 w piątek, 15 grudnia 2017 r.

Uczestnicy mieli okazję poznać się i wymienić inspiracjami. Wspólnie pracowali nad rozwiązaniami konkretnych zadań, przekonali się, że warto uważnie obserwować otaczający świat. Podczas zajęć powstały zespoły filmowe i pomysły na ciekawe filmy.

– Te zajęcia pozwoliły mi uwierzyć w siebie. Dały mi kopa do pracy i rozwoju – stwierdziła po spotkaniu jedna z uczennic. – Cieszę się, że będzie kontynuacja warsztatów i w drugim semestrze na pewno wezmę udział w całym planowanym cyklu – powiedział uczeń jednego z radomskich liceów.

W warsztatach wzięli udział: Oliwia i Marysia z ZSSiH, Paweł, Igor i Julia z II LO, Julia, Oliwia i Wiktoria z III LO, Iza i Kacper z IV LO oraz Mikołaj, Szymon i Kuba z dawnego gimnazjum nr 10. Prowadził je lider Filmoteki Szkolnej Jarek Basaj.

Warsztaty zostały przeprowadzone w ramach ogólnopolskiego programu edukacji filmowej Filmoteka Szkolna we współpracy z Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Warsztaty są elementem Międzypokoleniowego Festiwalu Filmowego w Radomiu pt. „W świat moich dziadków” organizowanego przez Fundację Jaskółki.PL.